Beat Bugs, czyli The Beatles jako animacja

Najnowszy serial animowany Netflix zainspirowany kultowymi piosenkami zespołu  Najmłodsi widzowie usłyszą piosenki w wykonaniu takich artystów, jak: Eddie Vedder, P!nk, Rod Stewart, Sia, The Shins, Of Monsters and Men, Chris Cornell, Regina Spektor, Jennifer Hudson, James Corden czy Birdy.

W Beat Bugs wykorzystano ponad 50 utworów z katalogu Sony/ATV Music Northern Songs w wykonaniu owadów, w które gościnnie wcielają się światowe gwiazdy muzyki. Pomysłodawcą animacji jest australijski reżyser i producent Josh Wakely.

W każdym odcinku będzie można zobaczyć pełne optymizmu, wypełnione muzyką historie, przedstawione za pomocą pięciu niedających się nie lubić owadzich bohaterów, którzy mają skłonność do pakowania się w tarapaty. Każdy z przyjaciół ma charakterystyczne dla siebie cechy i osobowość, a razem tworzą zgraną paczkę, dla której miejski ogród jest całym wszechświatem.

Beat-Bugs-1

Wśród piosenek ilustrujących historie z odcinków usłyszeć można m.in.: Help!, All You Need Is Love, Come Together, Penny Lane, Yellow Submarine, Lucy In the Sky with Diamonds, Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band oraz Magical Mystery Tour.

Eddie Veder z zespołu Pearl Jam (wykonujący m.in. piosenkę Magical Mystery Tour) powiedział – Jestem niezwykle wdzięczny Joshowi, że mogę być częścią jego show – jest to niespotykane dotąd połączenie pięknej animacji ze świetnymi historiami i oczywiście z jednymi z najlepszych piosenek, jakie kiedykolwiek powstały.

Dzięki wyjątkowej animacji, ponadczasowej mocy kompozycji piątki z Liverpoolu i talentowi artystów, którzy wykonują te piosenki w Beat Bugs, produkcja ta łączy pokolenia dziadków, rodziców i dzieci, a w dodatku daje najmłodszym ważne, życiowe lekcje w najprzyjemniejszy z możliwych sposobów – za pomocą piosenek Beatlesów. – Powiedział Andy Yeatman, dyrektor Original Kid’s Content w Netflix.

Dzień po premierze Beat Bugs, Republic Records udostępni ścieżkę dźwiękową z pierwszego sezonu przez Apple Music. Pierwsza część podzielonej na dwie ścieżki zawierać będzie 27 utworów. Od 4 listopada muzyka będzie dostępna również w innych sklepach i zostanie wydana kompilacja najlepszych piosenek z obu sezonów

Trzynaście 22-minutowych odcinków zadebiutuje w Netflix 3 sierpnia 2016.

Potwierdzeni artyści

Sezon 1:
Eddie Vedder – Magical Mystery Tour
James Bay – Hey Bulldog
The Shins – The Word
Chris Cornell – Drive My Car
James Corden – I’m a Loser
P!nk – Lucy in the Sky with Diamonds
Sia – Blackbird
Of Monsters and Men – Eleanor Rigby
Regina Spektor – And Your Bird Can Sing
Sezon 2:
Rod Stewart – Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band
Chris Cornell – Drive My Car
Regina Spektor – And Your Bird Can Sing
Jennifer Hudson – I’ll Follow The Sun
Of Monsters and Men – Eleanor Rigby
James Bay – Hey Bulldog
Tori Kelly – I’m Happy Just To Dance With You

 

Informacja prasowa od:
https://www.netflix.com/pl/
Beat-Bugs-2 Beat-Bugs-7 Beat-Bugs-8