One Love – 21 czerwca na 4K UHD™, Blu-ray™, DVD

Pochodzący z niezamożnej rodziny Bob dorasta w slamsach na przedmieściach Jamajki. Podczas gdy w kraju trwa wojna domowa, a przemoc się nasila, Bob Marley (Kingsley Ben-Adir) planuje dać bezpłatny koncert, chcąc zjednoczyć podzielony naród. Wierzy, że muzyka reggae jest lekarstwem na wszystko oraz może natchnąć rewolucję. Rastafarianin ma rodzinę i wychowuje dwóch synów, co nie wpływa na naciski na niego odnośnie odwołania wydarzenia. Kiedy zostaje postrzelona matka jego dzieci, sprawa staje się poważniejsza…

Bob Marley: One Love – to historia człowieka i muzyki, która zainspirowała pokolenia swoim przesłaniem miłości i jedności. Nowy film już 21 czerwca zadebiutuje na 4K UHD™, Blu-ray™, DVD, a także w specjalnym limitowanym wydaniu 4K UHD™ Steelbook.

Elektryzująca i podnosząca na duchu nowość. Poznaj historię człowieka, który dzięki swojej muzyce zmienił świat. Historia Boba Marleya to opowieść o pokonywaniu przeciwności losu i ekscytująca podróż za muzykiem, jego misją i pokojowym przesłaniem.

Genialny Kingsley Ben-Adir wciela się w ikonę muzyki reggae w idealny sposób naśladując swojego bohatera w każdym, najdrobniejszym geście. Marleya poznajemy w 1976 roku, kiedy podczas trwania konfliktu politycznego na Jamajce daje koncert mający promować pokój pomiędzy walczącymi frakcjami. Następnie, po zamachu na swoje życie wyjeżdża do Londynu, gdzie powstaje jego najważniejsza płyta Exodus – album, który stanie się kluczowym głosem podczas mającego zjednoczyć władzę i ludność legendarnego koncertu One Love Peace, gdy Marley wróci do ojczyzny.

W produkcję filmu zaangażowali się członkowie rodziny i przyjaciele Boba Marleya. Ben-Adir przyznaje, że to dzięki ich wsparciu był w stanie tak wiarygodnie przedstawić swojego bohatera na ekranie: „to dzięki nim zrozumiałem jakim naprawdę był człowiekiem. Kim był jako ojciec, kim jako przyjaciel, jakim był dzieckiem i nastolatkiem. Zmagania przez które przechodził i ciężar, jaki dźwigał na swoich ramionach, a także jak wiele znaczyła dla niego muzyka i jak bardzo oddany był swojej pracy i misji, którą w tamtym czasie odczuwał”. 

Reżyserem filmu jest  Reinaldo Marcus Green doskonale znany z oscarowego filmu King Richard: Zwycięska rodzina – historii początków kariery sióstr Williams i ich najważniejszego trenera: tytułowego Richarda (Oscar® dla Willa Smitha). Nad nowym filmem pracowali również członkowie ekipy Greena znani z poprzedniej produkcji: scenarzysta Zach Baylin i nagrodzony Oscarem® operator Robert Elswit.

Nowość DVD, Blu-ray™ i 4K UHD™ – film Bob Marley: One Love już 21 czerwca ukaże się na płytach.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

  • Bob Marley – początki filmowej wizji
  • Sceny niewykorzystane

DODATKI SPECJALNE W WYDANIACH 4K UHD™ I BLU-RAY™:

  • Bob Marley – początki filmowej wizji
  • Stając się Bobem Marleyem