Tumblr Instagram Facebook Twitter
NAJNOWSZE LOSOWE
STREFA VHS

Dark (2017)

Nowy serial od Netflixa zapowiada się nad wyraz intrygująco. Reżyserią całości zajmie się Szwajcar Baran bo Odar (kręcący jednak za niemieckie pieniądze), twórca świetnej Ciszy, słabszego Who Am I i kiepsko przyjętego Sleeplees (pierwszego filmu zrobionego już za oceanem z Jamiem Foxxem w roli głównej). Wierzę, że taki spadek reżyserskiej formy może zadziałać bardzo motywująco i Dark będzie powrotem do korzeni, czyli tajemnicy, grozy czającej się za płotem u sąsiada, prawdziwej, przerażającej, codziennej zbrodni.

To również powrót do korzeni w takim sensie, że akcja będzie się rozgrywać w Niemczech w latach 80. (między innymi). Cieszy mnie to bardzo. Odtwórcy głównych ról to aktorzy z Niemiec. Za zdjęcia odpowiada stały współpracownik Odara, Nikolaus Summerer. Muzykę do serialu skomponował Ben Frost, którego klimatyczną ścieżkę dźwiękową mogliście usłyszeć w serialu Fortitude.

Pierwszy odcinek wyemitowany będzie 1 grudnia. Akcja Dark zawiąże się wokół zagadkowego zaginięcia dwójki dzieci i tajemnicy krążącej wokół rodzin związanych w jakiś sposób z tą sprawą…

Zerknijcie na zwiastun i fotki.