Civil War

Nominowany do Oscara Alex Garland to jeden z najciekawszych wizjonerskich reżyserów współczesnego kina. Oprócz takich filmów jak Ex Machina, Anihilacja czy Men, jest również twórcą serialu s.f. Devs i autorem scenariusza 28 dni później w reżyserii Danny’ego Boyle’a. Garland jest również pisarzem. Jego pierwsza powieść The Beach (Niebiańska plaża) szybko zyskała status kultowej i została zekranizowana przez Danny’ego Boyle’a z Leonardo DiCaprio w roli głównej.

Civil War wyprodukowało studio A24 i jest to najdroższa (70 mln dolarów) do tej pory produkcja tego kultowego amerykańskiego studia.

Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w ogarniętych chaosem wojny domowej Stanach Zjednoczonych. Fotografka wojenna (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego centrum dramatycznych wydarzeń.

W obsadzie filmu oprócz Dunst (Psie pazury, Na pokuszenie) znaleźli się Cailee Spaeny (Priscilla), Stephen McKinley Henderson (Diuna), Jesse Plemons (Psie pazury), Wagner Moura (Narcos) i Nick Offerman (Devs, The Last of Us).