Bohater – zapowiedź

Już 19 maja nakładem wydawnictwa Initium do księgarń trafi najnowsza, czwarta już powieść Wiktora Mroka pt. Bohater, która zabierze czytelników w porywający pościg za nieuchwytnym mścicielem, który sam wymierza sprawiedliwość.

„W Moskwie w ciągu jednego dnia następuje seria brutalnych morderstw. Ofiarami są pośrednicy finansowi, którzy oferują tak zwane chwilówki, czyli szybkie wysokooprocentowane pożyczki, często wykorzystując nieświadomych klientów na wielkie kwoty. Pułkownik Nikiszina wraz ze swoim zespołem nie jest w stanie nadążyć za kolejnymi zgłoszeniami. A morderca porusza się niczym duch – zabija niepostrzeżenie, nie zostawia śladów, umyka kamerom i policyjnym zasadzkom. Szybko okazuje się, że ofiary łączą nie tylko malwersacje finansowe…

Jak namierzyć mordercę oszustów, któremu po cichu kibicują mieszkańcy miasta? Czy zabójca zdoła doprowadzić swoją misję do końca, zanim policja połączy wszystkie tropy?

Zespół śledczych w porywającym pościgu za nieuchwytnym mścicielem, który sam wymierza sprawiedliwość.”

Wiktor Mrok urodzony w 1957 roku; emerytowany wojskowy i zadeklarowany technokrata; posiada gruntowną wiedzę z dziedziny psychologii oraz socjologii; pisarz – chociaż (jak sam przyznaje) nigdy nie zamierzał nim być. Swoją pierwszą książkę pt. Czerwony parasol napisał pod wpływem chwili. Kolejne jego dzieła – Mała baletnica oraz Incel – ugruntowały jego pozycję w literackim świecie. Jego najnowsza powieść zatytułowana Bohater ma szansę stać się najlepszym jego dziełem w dotychczasowym, literackim dorobku.