Saal

18 kwietnia do księgarń trafi Saal – najnowsza książka Grzegorza Wielgusa, autora Krzyżowca oraz dobrze przyjętego przez czytelników cyklu o Bracie Gotfrydzie. Saal to dynamiczny, trzymający w napięciu kryminał z zaskakującymi zwrotami akcji. 

Nie uciekniesz. Nie ukryjesz się. On już złapał Twój trop.

Wyjazd w Gorce miał być dla Alicji wytchnieniem od pracy, a wyświadczenie przysługi przyjacielowi tylko nieznaczną komplikacją weekendowych planów. Jednak jeden telefon zmienił beztroską wycieczkę w koszmar.

Przez tajemniczą przesyłkę, która przypadkiem znalazła się w jej rękach, kobieta staje się celem potężnej grupy przestępczej. Jej śladem podąża Saal – uzbrojony, doskonale wyszkolony najemnik, który ma tylko jedno zadanie: odzyskać paczkę za wszelką cenę. Aby przetrwać, Alicja musi wypełniać jego polecenia – inaczej wyda na siebie oraz najbliższych wyrok śmierci.

Czas rozpocząć polowanie.

Grzegorz Wielgusjako autor zadebiutował w 2016 roku powieścią Krzyżowiec. Nakładem wydawnictwa Initium ukazały się dwie jego kolejne książki – Pęknięta korona oraz Czarcie słowa – należące do cyklu powieściowego Brat Gotfryd. Jest  miłośnikiem fantastyki, średniowiecza oraz gier fabularnych. Prowadzi również spotkania o tematyce historycznej i fantastycznej w krakowskich lokalach.