Festiwal Animator Poznań

 

POZNAŃ 13. RAZ STOLICĄ ŚWIATOWEJ ANIMACJI

3. października rusza 13. Kwalifikujący do Oscara® Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR. To najważniejsze w Polsce wydarzenie poświęcone animacji. W tym roku festiwal odbędzie się stacjonarnie oraz w Internecie. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie jeden z twórców BoJack’a Horseman’a – Mike Hollingsworth!

Po raz pierwszy festiwal odbędzie się off– jak i on-line. Do poznańskiego Kina Muza zapraszamy przede wszystkim na pokazy konkursowe filmów krótkometrażowych i pełnometrażowych oraz na specjalne projekcje, które pokażemy w ramach sekcji tematycznych. Program on-line obejmował będzie dodatkowo spotkania i masterclassy oraz transmisje wydarzeń specjalnych.

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

Filarem festiwalu, jak co roku jest Konkurs Międzynarodowy. Zaprezentujemy 47 filmów krótkometrażowych oraz 5 produkcji pełnometrażowych, wyselekcjonowanych łącznie z ponad 1000 nadesłanych produkcji z takich krajów jak Singapur, Wyspy Turks i Caicos, Malezja, Łotwa, czy Bangladesz. Do udziału w konkursie film nadesłała również agencja NASA.

Filmy w konkursie krótkometrażowym zostaną zaprezentowane w sześciu blokach tematycznych, m.in. W stronę dzieciństwa, Życie, jako śmiertelna choroba, Film jest snem, Przyczajone zło, ukryte dobro. Animacje powalczą o GRAND PRIX, Złotego Pegaza i niebagatelną kwotę 45 000 złotych. Co najważniejsze, zwycięski film będzie miał ułatwioną drogę do wymarzonej, oscarowej nominacji.

W konkursie pełnometrażowym zobaczymy pięć produkcji. O 35 000 złotych powalczą: The Nose or the Conspiracy of Mavericks Andreia Khrzhanovskyego (film otrzymał nagrodę jury podczas tegorocznego festiwalu w Annecy), Circumstantial Pleasures – w reżyserii Lewis’a Klahra, Unseen Behzad’a Nalbandiego (dostępny również on-line z audiodeskrypcją), łotewska Odległa kraina Gintsa Zilbalodisa i Accidental Luxuriance of the Translucent Watery Rebus Dalibora Barica.

Cały program i pozostałe informacje znajdziecie na animator-festiwal.com

Ruszyła również sprzedaż biletów na seanse off-line -> PROGRAM TUTAJ