Małe ogniska

Na platformie Amazon Prime Video można oglądać serial Małe ogniska (Little Fires Everywhere). Jedną z głównych ról zagrała Reese Witherspoon. Dzisiaj mam dla Was dwa egzemplarze powieści autorstwa Celeste Ng, na której podstawie Małe ogniska nakręcono.

W Shaker Heights, spokojnym, postępowym miasteczku na obrzeżach Cleveland, wszystko zostało zaplanowane – począwszy od rozkładu krętych dróg, przez kolory domów, na pełnych sukcesów życiu jego mieszkańców kończąc. A nikt nie uosabia lepiej ducha tego miejsca niż Elena Richardson, która uważa, że najważniejsze jest trzymanie się zasad. 

Mia Warren – enigmatyczna artystka i samotna matka – wchodzi w ten zamknięty, idylliczny świat wraz ze swoją nastoletnią córką Pearl i wynajmuje od Richardsonów dom. Ich życie, tak odmienne od życia gospodarzy, zaczyna się z nim zlewać i burzyć starannie zbudowane rusztowanie podtrzymujące ich światopogląd. 

Gdy przyjaciele Richardsonów chcą zaadoptować dziecko o chińskich korzeniach, wybucha wojna o prawa do opieki, która dzieli całe miasteczko i stawia Mię i Elenę po dwóch różnych stronach barykady. Nieufna wobec Mii i jej motywów, Elena jest zdeterminowana, by odkryć sekrety z jej przeszłości. Za swoją obsesję przyjdzie jej zapłacić nieoczekiwaną i druzgocącą cenę.

Małe ogniska to powieść, która zgłębia wagę tajemnic, naturę sztuki i tożsamości oraz niemal zwierzęcą siłę matczynej miłości, jak również niebezpieczeństwa czyhające za przekonaniem, że trzymanie się zasad może nas obronić przed katastrofą.

 

KONKURS

Mam dla Was dwa egzemplarze książki Małe ogniska. Szczegóły na temat tytułu  znajdziecie tutaj. Zadanie jest proste:

Jak nazywa się miasteczko, w którym rozgrywa się fabuła powieści Małe ogniska?

1. Tytuł ukazał się dzięki wydawnictwu Papierowy Księżyc
2. Organizatorem konkursu jest wydawnictwo Papierowy Księżyc i autor niniejszego bloga.
3. Nagrodą są dwa egzemplarze Małych ognisk dla dwóch osób..
4. Konkurs rozpoczyna się w dniu 02-07-2020 i kończy 07-07-2020 o godz. 23:59.
5. Odpowiedź na pytanie proszę wysłać mailem na adres kontakt@ponapisach.pl. W temacie wiadomości proszę wpisać “Małe ogniska”. Nagrodę rozlosuję wśród osób, które prześlą prawidłową odpowiedź.
6. Zwycięzców powiadomię mailowo w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu. Na maila zwrotnego z adresem będę czekał 7 dni. Wysyłka tylko na terenie Polski.
7. Za wysyłkę odpowiada wydawnictwo.
8. Zachęcam do udziału
EDIT/ Książki wędrują do osób, które przysłały maila z adresów:
sup*******ka@gmail.com
roll***pk@gmail.com