Byli sobie raz – KONKURS

Jest rok 2009. Maria Konwicka po trzydziestu latach emigracji wraca ze Stanów do Polski. Ojcu z najbliższych została już tylko ona. Codziennie, aż do śmierci Tadeusza Konwickiego w 2015, wspólnie przemierzają słynną trasę jego spaceru po Warszawie.

Po odejściu ojca Maria, porządkując rodzinne archiwum, próbuje poukładać strzępy wspomnień z dzieciństwa w powojennej Polsce. Odtwarza burzliwe losy dwóch artystycznych rodzin – Leniców i Konwickich. Jak echo powraca w jej opowieści obraz warszawskiej bohemy i słynnego stolika w Czytelniku, przy którym zasiadali Konwicki, Holoubek i Łapicki. Wspomina, jak jeden z najsłynniejszych pisarzy polskich pisał do niej udawane „listy miłosne”, jak Elżbieta Czyżewska pomagała jej zadomowić się w Nowym Jorku oraz jak kot Iwan (z domu Iwaszkiewicz) decydował o przyznaniu domownikom paszportu. Wraca pamięcią do przyjaźni ojca z Morgensternami, Dziewońskimi, Tyrmandem, Wajdą… Jej wnikliwa, wielowątkowa opowieść pełna jest życia.

Mam dla Was trzy egzemplarze książki Byli sobie raz, wielowątkowej opowieści Marii Konwickiej o świecie, którego już nie ma. Szczegóły na temat tytułu znajdziecie tutaj. Jeżeli chcecie zdobyć jeden z egzemplarzy, odpowiedzcie proszę na pytanie:

Podaj imię i nazwisko aktora, który wcielił się w postać Kowalskiego – Malinowskiego w filmie Salto Tadeusza Konwickiego.

1. Tytuł ukazał się dzięki Wydawnictwu Znak
2. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Znak i autor niniejszego bloga.
3. Nagrodą są trzy egzemplarze Byli sobie raz dla trzech osób.
4. Konkurs rozpoczyna się w dniu 09-04-2019 i kończy 14-04-2019 o godz. 23:59.
5. Odpowiedź na pytanie proszę wysłać mailem na adres kontakt@ponapisach.pl. W temacie wiadomości proszę wpisać “Byli sobie raz”. Nagrodę rozlosuję wśród osób, które prześlą poprawne odpowiedzi.
6. Zwycięzców powiadomię mailowo w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu. Na maila zwrotnego z adresem będę czekał 7 dni. Wysyłka tylko na terenie Polski.
7. Za wysyłkę odpowiada wydawnictwo.
8. Zachęcam do udziału

 

EDIT/ KONKURS ZAKOŃCZONY. Książki wędrują do osób, które wysłały odpowiedź z adresów:

go*****12@gmail.com
thru*****e@gmail.com
k*****ob@gmail.com