Lars von Trier. Życie, filmy, fobie geniusza

Pierwsza polska biografia słynnego duńskiego reżysera, ekscentryka i prowokatora.

Przez niemal rok dziennikarz Politiken Nils Thorsen towarzyszył Larsowi von Trierowi, rozmawiał z nim i z najważniejszymi osobami w jego życiu. W wyniku tych rozmów powstała książka, która może zainteresować nie tylko ludzi pasjonujących się filmem, ale każdego, kogo Lars von Trier i jego filmy zaintrygowały czy zirytowały. Także tych, którzy chcieliby poznać bliżej zarówno filmy, jak i ich twórcę. Nikomu nie udało się zbliżyć do niego bardziej niż autorowi tej książki. Wiele z zamieszczonych tu opowieści jest nam znanych, Lars von Trier przedstawiał je publicznie. Cześć z nich jest prawdą, część to mity. Wiele jest wspaniałym połączeniem jednego i drugiego. Celem książki było zebranie najważniejszych faktów w możliwie prawdziwą opowieść o życiu i twórczości reżysera. Lars von Trier po raz pierwszy zdradza szczegóły swojego życia, opowiada o swoich lękach, swoich filmach i swoich przemyśleniach, podczas gdy jego przyjaciele, koledzy i krytycy przedstawiają własne wersje wydarzeń, opowiadając o człowieku, którego uważa się za jednego z największych europejskich reżyserów filmowych wszech czasów.

Mam dla Was trzy egzemplarze książki Lars von Trier. Życie, filmy, fobie geniusza. Tym razem dwa pytania, z których możesz wybrać jedno i odpowiednio się do niego ustosunkować nadsyłając odpowiedź nie przekraczającą jednego akapitu.

– Który film Larsa Von Triera uważasz za najlepszy i dlaczego?

– Który film Larsa Von Triera jest kompletnym niewypałem i dlaczego?

Odpowiedź (na jedno wybrane pytanie) proszę wysłać na maila kontakt@ponapisach.pl koniecznie z tematem wiadomości “Lars Von Trier”

1. Tytuł ukazał się dzięki wydawnictwu Bukowy Las
2. Organizatorem konkursu jest Bukowy Las i autor niniejszego bloga.
3. Nagrodą są trzy egzemplarze książki Lars von Trier. Życie, filmy, fobie geniusza dla trzech osób.
4. Konkurs rozpoczyna się w dniu 27-01-2019 i kończy 03-02-2019 o godz. 23:59.
5. Odpowiedź na pytanie proszę wysłać mailem na adres kontakt@ponapisach.pl. W temacie wiadomości proszę wpisać “Lars Von Trier”. Nagrodę rozlosuję wśród osób, które prześlą najciekawszą, według mnie, odpowiedź.
6. Zwycięzców powiadomię mailowo w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu. Na maila zwrotnego z adresem będę czekał 7 dni. Wysyłka tylko na terenie Polski.
7. Za wysyłkę odpowiada wydawnictwo.
8. Zachęcam do udziału

 

/EDIT Konkurs zakończony. Najciekawsze odpowiedzi przyszły z poniższych adresów

 

we***3@hotmail.com

pw***luk@gmail.com

m***jn@wp.pl