Przesłuchanie – konkurs

Poruszająca historia prostej, naiwnej dziewczyny, Toni, która z bardzo niejasnych powodów zostaje zatrzymana przez UB. Po absurdalnym oskarżeniu o bycie dywersantką, przyjdzie jej spędzić na Rakowieckiej pięć długich lat, podczas których walczyć będzie nie tylko o swoje życie, ale – przede wszystkim – o swoją godność.

„Gniew, a nawet wściekłość zmieszana z bezsilnością towarzyszy lekturze Przesłuchania Ryszarda Bugajskiego. Powieść-niepowieść (jak sam ją określa autor w napisanej specjalnie do tej edycji, osobistej przedmowie) jest relacją Toni wymieszaną z wydarzeniami późniejszymi, opisywanymi z perspektywy córki Małgorzaty. W obu przypadkach jest tak samo poruszająca. To tylko książka, a jednak co kilka stron czytelnik musi wziąć głębszy oddech. Historia Toni Dziwisz to rzecz jasna jej zatrzymanie, osadzenie w więzieniu i przesłuchanie. Przesłuchanie w wersji papierowej bije po duszy tak samo jak film z Krystyną Jandą.” (fragment recenzji. Całość do przeczytania tutaj)

Mam w konkursowej puli trzy egzemplarze Przesłuchania i przygotowałem dla Was pytanie:

Kto w filmie Przesłuchanie wcielił się w majora „Kąpielowego”?

Odpowiedź (imię i nazwisko aktora) proszę wysłać na maila kontakt@ponapisach.pl koniecznie z tematem wiadomości “Przesłuchanie”

1. Tytuł ukazał się dzięki Wydawnictwu Replika
2. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Replika i autor niniejszego bloga.
3. Nagrodą są trzy egzemplarze Przesłuchania dla dwóch trzech.
4. Konkurs rozpoczyna się w dniu 07-11-2018 i kończy 11-11-2018 o godz. 23:59.
5. Odpowiedź na pytanie proszę wysłać mailem na adres kontakt@ponapisach.pl. W temacie wiadomości proszę wpisać “Przesłuchanie”. Nagrodę rozlosuję wśród osób, które prześlą poprawne odpowiedzi.
6. Zwycięzców powiadomię mailowo w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu. Na maila zwrotnego z adresem będę czekał 7 dni. Wysyłka tylko na terenie Polski.
7. Za wysyłkę odpowiada wydawnictwo.
8. Zachęcam do udziału

EDIT/ Książki wygrały osoby z maili:

sky****er@wp.pl

rollerb*****82@gmail.com

tom.wojewoda@gmail.com