Omen – konkurs

Jeremy Thorn jest amerykańskim ambasadorem w Wielkiej Brytanii. Jego cierpiąca na depresję żona, po latach bezowocnych starań o potomstwo i kilku poronieniach, w końcu rodzi dziecko. Gdy jednak ambasador zjawia się w rzymskim szpitalu, słyszy od pracującego tam księdza, że jego nowo narodzony synek nie żyje, lecz może przyjąć dziecko, jako własne, kobiety, która zmarła podczas porodu. Thorn zgadza się na propozycję duchownego, nikomu o tym nie mówiąc, nawet żonie. Chłopcu nadano imię Damien.

Kilka lat później, podczas hucznej imprezy urodzinowej czteroletniego już Damiena, jego niania popełnia samobójstwo. To jedynie początek całej serii tajemniczych i złowróżbnych wydarzeń, które Thorn będzie próbował zrozumieć, aby zapobiec kolejnym nieszczęściom…

Omen to powieściowa wersja słynnego i kultowego już filmu z Gregorym Peckiem. Jej autorem jest scenarzysta tego obrazu, David Seltzer, będący również producentem i reżyserem filmowym. Pełna recenzja książki

Mam w konkursowej puli trzy egzemplarze tego wydania i przygotowałem trzy proste pytania:

  1. W jakim kraju rozgrywa się główna akcja filmu i powieści Omen
  2. Kto jest autorem muzyki do filmu Omen z 1976 roku?
  3. Kto wcielił się w rolę Roberta Thorna z filmu Omen z 2006 roku?

Odpowiedzi proszę wysłać na maila kontakt@ponapisach.pl koniecznie z tematem wiadomości“Omen”

 

1. Tytuł ukazał się dzięki Wydawnictwu Vesper
2. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Vesper i autor niniejszego bloga.
3. Nagrodą są trzy egzemplarze książki „Omen” dla trzech osób.
4. Konkurs rozpoczyna się w dniu 19-10-2018 i kończy 22-10-2018 o godz. 23:59.
5. Odpowiedź na pytanie proszę wysłać mailem na adres kontakt@ponapisach.pl. W temacie wiadomości proszę wpisać “Omen”. Nagrodę rozlosuję wśród osób, które prześlą poprawne odpowiedzi.
6. Zwycięzców powiadomię mailowo w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu. Na maila zwrotnego z adresem będę czekał 7 dni. Wysyłka tylko na terenie Polski.
7. Za wysyłkę odpowiada wydawnictwo.
8. Zachęcam do udziału

 

EDIT/ Książeczki wędrują do:

horr*****iak@wp.pl

ga***pl@gmail.com

ol****lczak@gmail.com

Mate** ******ek