That Jazz

W tym przypadku będzie o wiele trudniej. Trudniej, bo twórcy są na początku swojej drogi z filmem. Przed zdjęciami, za to z wielkim zapałem, prężną ekipą, dopracowanymi szczegółami. Gdy został mi przedstawiony plan działania, byłem pod wrażeniem, zarówno przygotowania reżyserki Aleksandry Wysockiej, jak i tego, ile serca wkładają ludzie skupieni wokół produkcji, która dopiero ma ruszyć pełną parą.

Mowa tu o That Jazz, tytule, w związku z którym na portalu PolakPotrafi wystartowała kampania (TUTAJ). Kibicuję, wspieram i patronuję.

O czym jest That Jazz? O najtrudniejszym okresie w życiu młodej osoby, o dorastaniu…

Diana jest nieśmiałą nastolatką, która wieczorami podgląda życie swoich sąsiadów. Mieszka z matką – pielęgniarką w blokach rodem z Dekalogu Kieślowskiego. Jej życie wywraca się do górny nogami, gdy zapisuje się na zajęcia Broadway Jazzu w szkole tańca. Tam poznaje kobiecą i zmysłową choreografkę Magdę. Walczy z czasem i kontrolą matki, by być jak najbliżej instruktorki. Kradnie jej bluzkę, zakrada się na jej randkę, obserwuje prywatne życie. W domu ćwiczy układ taneczny, by jej zaimponować. Nawet nie zdaje sobie sprawy, że taniec, którego uczy się na zajęciach – układ do piosenki All that jazz – przemienia ją samą w kobietę. 

W 30-minutowym filmie zagra Edyta Bełza, Iza Dąbrowska i Marie Napieralska. Pieczę nad zdjęciami będzie trzymać operator Olaf Tryzna. Więcej już niebawem! Tymczasem zachęcam do wsparcia kampanii. Obejrzyjcie proszę apel twórców.