Pomóż opowiedzieć bajkę do końca.

Najprawdopodobniej katastrofę przeżyli tylko oni, ojciec z dwójką dzieci. W wyjątkowych okolicznościach, przy skażonym powietrzu próbują wieść w miarę normalne i uporządkowane życie pod powierzchnią ziemi. To rodzina, która musi być teraz jeszcze silniejsza niż kiedykolwiek. Żyją w podziemnym bunkrze, w lesie, bezpieczni. Tak im się wydaje. Czasami są zmuszeni wyjść na górę w specjalnych kombinezonach. W czasie jednego ze „spacerów” dochodzi do incydentu, który zmieni ich na zawsze.

Autorka scenariusza, reżyserka i operatorka Magdalena Seweryn razem z drugim reżyserem Igorem Połaniewiczem są już na etapie postprodukcji. Zdjęcia skończyły się kilka miesięcy temu, więc przyszedł czas na żmudne domykanie projektu. Bajka kręcona była między innymi w Kampinoskim Parku Narodowym.

Teraz twórcy w trakcie kampanii crowdfundingowej proszą o każde wsparcie, a ja obejmując patronatem projekt będę na bieżąco informować Was o postępach w rozwoju bajki. Powinniście więc skierować swoje kroki na stronę Polak Potrafi i wysupłać trochę drobnych na dokończenie tej wyjątkowej produkcji przede wszystkim po to, by twórcy mogli zachować spójną autorską wizję swojej posta-apo-bajki.  TUTAJ znajdziecie wszystkie szczegóły. Obejrzyjcie jeszcze apel twórców.

Ostatnia bajka o Ziemi to ponury czas i postapokaliptyczny wymiar opowieści. Film o emocjach, między ludzkich relacjach i strachu o najbliższych. W roli głównej wystąpił Sławomir Grzymkowski, aktor filmowy, teatralny i telewizyjny oraz dwójka rodzeństwa, również pozafilmowego, Igor i Natalia. Więcej informacji niebawem. Tymczasem zerknijcie na teaser i kilka fotek z filmu.