Jason Bourne – wydanie Blu-ray

Zawsze miałem problem z naszymi rodzimymi wydawnictwami DVD. Nie ukrywam, że recenzowanie ich jest sporym wyzwaniem. W zasadzie głównym problemem jest to, że na wydaniu DVD nie ma czego recenzować, oprócz samego filmu. Wydanie Blu-ray to już inna para kaloszy.

Jason Bourne, czyli najnowsza odsłona perypetii agenta, który był członkiem tajnego programu Treadstone, gościła na ekranach naszych kin kilka miesięcy temu. Teraz przyszedł czas na spóźnialskich, którzy mogą obejrzeć najnowszy film Paula Greengrassa w domowych warunkach.

jason-bourne

Blu-ray z elegancką grafiką wyłaniającego się z ciemności Jasona zachęca, a dalej jest jeszcze lepiej. Sam odbiór filmu nie zmienił się u mnie od czasu premiery kinowej. Więcej! Mogę tylko potwierdzić ocenę z jeszcze mocniejszym naciskiem na słowo dobry.

pic3-large

Dlaczego? Dopiero dodatki pozwalają głębiej wejść w kulisy produkcji, a dla fana filmów akcji to rzecz znakomita. W każdy kolejny element wprowadzi nas sam Matt Damon. Zaczynamy od wyjaśnienia twórców dlaczego i jak zamierzają podejść do postaci Jasona Bourne’a, by ta stała się dla widza atrakcyjna. Kolejne dodatki pokazują aspekty techniczne i właśnie te są najbardziej interesujące. Zaczynamy od martial arts i Bourne’a jako zabijaki. Soczyste 'behind the scenes’ pokazuje od początku do końca sekwencje kręcenia nielegalnych walk. Podsłuchamy kilka anegdot, między innymi tą, jak to Damon „wypłaca” butelkę szampana aktorom, których rzeczywiście trafi (każdy cios, który dojdzie do celu = butelka szampana). Obejrzałem rzecz jasna wszystkie dodatki i nie jestem w stanie napisać, który dał najwięcej frajdy. Kulisy z akcji w Atenach, czy może Las Vegas (realizacja pościgów!) i zorganizowany chaos przy wtórze 1600 statystów?

Kochacie kino akcji? To jest wydawnictwo przeznaczone dla Was.

Za płytkę ślę podziękowania dla dystrybutora, firmy

filmostrada

MATERIAŁY DODATKOWE NA BLU-RAY™
• Powrót Bourne’a – Matt Damon oraz reżyser Paul Greengrass omawiają jak sprawić, aby ich
ulubiona postać znów powróciła na wielki ekran.
• Bourne podczas walki – Spojrzenie zza sceny na sekwencje walk w filmie Jason Bourne.

  – Boks na gołe pięści – Matt Damon opowiada o swojej pasji bokserskiej oraz o tym w jaki sposób przygotowywał się do sekwencji z walkami bokserskimi na gołe pięści.

  – W bliskim kontakcie – Spojrzenie zza sceny na brutalną walkę pomiędzy Jasonem Bourne’m i Christianem Dassault’em.

   – Podziemne starcie – Matt Damon, Vincent Cassel wraz z koordynatorem walk Rogerem Yuan’em dyskutują na temat sposobu wyreżyserowania ostatniej walki Bourne’a

• Ucieczka z Aten – Matt Damon, koordynator akcji kaskaderskich Gary Powell oraz reżyser drugiego planu Simon Crane omawiają wyzwania towarzyszące kręceniu sekwencji wyścigu po wąskich, zatłoczonych ulicach miasta
• Ostatnie ujęcie w Las Vegas – w ostatnim ujęciu Jasona Bourne’a, twórcy filmu chcieli pokazać coś znacznie większego i wyrazistego niż dotychczas. Oto wewnętrzne spojrzenie jak tego dokonali.
• Chaos podczas Zjazdu – Dołącz do obsady i zespołu filmowego w Las Vegas podczas kręcenia ostatniej sceny filmu Jason Bourne.
• Koniec taśmy – Spojrzenie zza sceny na najdzikszy wyścig samochodowy w historii Bourne’a.

 

INFORMACJE TECHNICZNE DOTYCZĄCE PŁYT BLU-RAY™:

Data premiery: 28 listopada 2016r.
Prawa autorskie: 2016 Universal Pictures Home Entertainment
Format obrazu: szeroki ekran 2.40:1
Kategoria: dzieci powyżej 13 lat
Dźwięk: angielski DTS-X Master Audio, angielski DTS Headphone X, portugalski (brazylijski) DTS
5.1, czeski DTS 5.1, węgierski DTS 5.1, latynoamerykański (hiszpański) DTS 5.1, polski DTS 5.1,
rosyjski DTS 5.1, tajski DTS 5.1
Napisy: angielskie, portugalskie (brazylijskie), bułgarskie, kantońskie, mandaryńskie, chorwackie, czeskie, estońskie, greckie, hebrajskie, węgierskie, indonezyjskie, koreańskie, latynoamerykańskie (hiszpańskie), litewskie, łotewskie, polskie, rumuńskie, rosyjskie, słoweńskie, tajskie, ukraińskie angielski
Czas trwania: 123 minuty