Gilliamesque – konkurs

Czym jest Gilliamesque? To ilustrowana autobiografia legendarnego reżysera, aktora, animatora i jednego z twórców Monty Pythona, Terry’ego Gilliama, która zabiera czytelnika w fascynującą podróż po świecie popkultury XX wieku i odkrywa tajniki umysłu jednej z najbardziej nietuzinkowych i nieprzeciętnych postaci w historii kultury.

To pozycja wyjątkowa, wspaniale wydana, napisana z humorem, czasem gorzka, smutna, a przede wszystkim szalona. Ta przedśmiertna autobiografia została napisana przez człowieka wielu pasji, kreatywną bestię, artystę, dla mnie przede wszystkim reżysera. To spod ręki Gilliama wyszło kilka moich filmowych „naj” – BrazilDwanaście małpBandyci czasuMonty Python i Święty Graal, Las Vegas Parano… 

Gilliamesque to próba zajrzenia w głąb chaosu, poznanie genezy tego wariackiego pierwiastka, który przyczynił się do kilku filmowych przewrotów. Teraz Gilliamesque może być i Waszą własnością. Co należy zrobić, by stać się szczęśliwym posiadaczem jednego z trzech egzemplarzy?

Na pewno macie swój ulubiony film Terry’ego Gilliama i nie ukrywam, że dla fanów twórczości artysty konkurs ów jest przeznaczony. Jeżeli jesteś więc fanem, powinieneś to udowodnić i przedstawić swoje uwielbienie do jednego tytułu z filmografii Gilliama (tytuł, w którym Terry jest reżyserem). Jeżeli chcesz o nim napisać, to nie przekrocz proszę 200 słów, jeżeli natomiast słowo pisane za bardzo ci nie leży, to możesz wykonać pracę graficzną na temat ulubionego filmu Gilliama. Jakkolwiek nie podejdziesz do tematu, pamiętaj, że powinieneś być kreatywny. Prace pisemne, czy też graficzne powinieneś wysłać na maila kontakt@ponapisach.pl z tematem Gilliamesque.
 

1. Gilliamesque ukazał się dzięki Wydawnictwu Planeta.
2. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Planeta  i autor niniejszego bloga.
3. Nagrodą są trzy autobiografie Terry’ego Gillama Gilliamesque (po jednej książce dla jednej osoby).
4. Konkurs rozpoczyna się w dniu 16-06-2018 i kończy 24-06-2018o godz. 23:59.
5. Maile konkursowe proszę wysyłać na adres kontakt@ponapisach.pl. W temacie wiadomości proszę wpisać “Gilliamesque”. Decyzje co do wyboru trzech najciekawszych prac podejmuje autor niniejszego bloga.
6. Zwycięzców powiadomię mailowo w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu. Na maila zwrotnego z adresem będę czekał 7 dni. Wysyłka tylko na terenie Polski.
7. Za wysyłkę odpowiada Wydawnictwo Planeta
8. Zachęcam do udziału

/EDIT Konkurs został rozstrzygnięty. Trzy prace (dwie graficzne i jedna pisemna) przyszły z mail:

ann***********rska@gmail.com

patr*******rska@gmail.com

jac*****und@gmail.com