Kieszonkowiec filmowy

Mała rzecz, a wyśmienita! Quiz filmowy, który mieści się w kieszeni (kieszonkowiec, hehe), świetnie wydany. To prosta, acz zajmująca zabawa w rzucanie kolejnych pytań i sprawdzanie swojej filmowej wiedzy. W zasadzie to sądziłem, że rozgrywanie quizu z żoną będzie jak gra do jednej bramki, bo wiecie, jestem w te klocki najlepszy 🙂

A jednak okazało się, że nie jestem najlepszy, a wynik poszczególnych rozgrywek układał się równomiernie. Nie ma tu szczególnych zasad, ot, karty z pytaniami – na każdej karcie po trzy, z trzema odpowiedziami.

W sumie dostajemy 165 pytań i zapewniam, że nie przerobicie tego na raz. Po tych raptem kilku meczach (ciągnęliśmy po pięć kart) werdykt jest jeden – rozrywka przednia.

Upadałem najczęściej na  pytaniach o rzeczy, których nie znam: jaką ksywkę miał ktoś tam w serialu Seks w wielkim mieście. I nawet trzy podpowiedzi nie pomogły. Natomiast na niektóre pytania odpowiadałem jeszcze przed zakończeniem czytania. Myślałem również, że w swoim kinofilskim hobby jestem totalnie osamotniony. Żona okazała się niezłym słuchaczem przez te kilkanaście lat pożycia i jakież było moje zdziwienie, gdy znała poprawną odpowiedź na pytanie z Psów Pasikowskiego, których de facto nawet nie widziała („bo ciągle o tym gadasz”).

Polecam. A ponieważ mogę obdarować czterema zestawami czytelników, czas na konkurs.

Co należy zrobić, by mieć w domu jeden z czterech zestawów Kieszonkowca filmowego Kamera akcja?

Odpowiedz na dziewięć pytań (wystarczy numer pytania i odpowiedź), które znajdują się poniższych kartach:

Odpowiedzi proszę wysłać na maila kontakt@ponapisach.pl koniecznie z tematem wiadomości “KONKURS”

1. Kieszonkowiec ukazał się dzięki firmie EDGARD
2. Organizatorem konkursu jest firma EDGARD i autor niniejszego bloga.
3. Nagrodą są cztery zestawy Kieszonkowców filmowych Kamera akcja (jeden zestaw dla jednej osoby).
4. Konkurs rozpoczyna się w dniu 13-05-2018 i kończy 20-05-2018 o godz. 23:59.
5. Odpowiedź na zadanie proszę wysłać mailem na adres kontakt@ponapisach.pl. W temacie wiadomości proszę wpisać “KONKURS”. Nagrodę rozlosuje wśród osób, które prześlą najwięcej poprawnych odpowiedzi (maksymalnie dziewięć).
6. Zwycięzców powiadomię mailowo w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu. Na maila zwrotnego z adresem będę czekał 7 dni. Wysyłka tylko na terenie Polski.
7. Za wysyłkę odpowiada firma EDGARD
8. Zachęcam do udziału

Kieszonkowców (polecam zerknąć na szeroką ofertę, głównie językową!) możecie dostać na stronie wydawnictwa, o tutaj. Przed nami rozgrywka w wariację kieszonkowców – Popkultura! Powinienem wygrać.