Atak Złowieszczych Potworów

Produkcje offowe zawsze wychodzą prosto z serca autora i jego nieposkromionej chęci tworzenia. To dobrze, a ja mogę tylko przytaknąć każdemu z takich projektów. Atak Złowieszczych Potworów to właśnie jeden z nich. Niezależny, mam nadzieję, że nieuczesany, zawsze szczery, tworzony najczęściej z własnych środków, z pomocą przyjaciół, często rodziny. Obejmując patronatem produkcję mam jednocześnie nadzieję, że przeczytacie o czym jest, na czym zależy twórcom i o jaki przekaz im chodzi.

O czym opowiada nasz film?

Projekt nawiązuje do gatunku kina progresywnego posługującego się pastiszem, absurdem i wyolbrzymieniem. Akcja zdarzeń dzieje się w bliżej nieokreślonej przyszłości. W bezpośrednim wymiarze fabuła opowiada historię Marka – młodego pracownika korporacji, który pełen pasji i naiwności podąża w kierunku kariery. Agencja, w której pracuje usiłuje rozwikłać zagadkę wielkiej wojny (wojna wybuchła niespodziewanie, zdziesiątkowała ludność i równie szybko zakończyła się za sprawą tajemniczych postaci). Marek został wysłany na odludzie, gdzie potencjalnie kryje się rozwiązanie tajemnicy. Trafia do domu zamieszkałego przez wiedźmę i tajemniczego mężczyznę. Wymyka się od nich, żeby odszukać archaiczne urządzenie, nieużywane w obecnych czasach, które kryje w sobie źródło niebezpieczeństwa. Marek zostaje wystawiony na próbę działania niesamowicie potężnych mocy obcych istot. Swoimi zgrabnie uknutymi formułkami hipnotyzują ofiary, usypiają ich czujność. Manipulują, tworząc podziały, żeby skłócone ze sobą ofiary łatwiej pokonać. Bohaterowie są w nie lada tarapatach. Oprawcy posuwają się coraz dalej, aby przejąć kontrolę nad ludźmi próbującymi się z nimi zmierzyć. W sferze uniwersum film poruszą niezwykle istotną w dzisiejszych czasach tematykę wpływu mediów na kreowanie poglądów, pragnień i wierzeń społeczeństwa. Film przekazuje wartościową treść, ubraną w atrakcyjną formę zabawnego i dynamicznego opowiadania, dzięki czemu ma szansę trafić do szerokiego grona odbiorców.

Dlaczego postanowiliśmy zrealizować taki projekt?

Film jest komunikatem audiowizualnym o potężnej sile rażenia. W odpowiednich rękach, sprawnego filmowca jest medium przekazującym wartościową treść, grającym na naszych emocjach, skłaniającym do myślenia, zadającym trudne pytania. Film jest sztuką zawyżającą poziom kulturalny oraz intelektualny społeczeństwa, a przy okazji bawi, rozładowuje napięcia. Postanowiliśmy zrobić ten film, żeby poruszyć istotny naszym zdaniem temat. Ludzie bardzo często tworzą swoje poglądy na podstawie stronniczych opinii, przekłamanych argumentów. Łatwo dają sobą manipulować, kreować swoje pragnienia i potrzeby. Film został ubrany w formę komedii absurdalnej, inspirowanej mocno kinem progresywnym popularnym w Hollywood. Ta forma jest atrakcyjna dla młodych ludzi, odbiorców youtube’a, dzięki czemu, przy odpowiednim wsparciu patronów medialnych, trafi do dużej grupy odbiorców.

Wypowiedź reżysera:

„Jako student Szkoły Filmowej w Łodzi, zrealizowałem ten film również po to, żeby sprawdzić się w materii opowiadania filmowego dla szerokiej publiczności. Kultura filmowa nie powinna zaniedbywać żadnej grupy odbiorców, faworyzować jednych ignorując innych. Powinna nauczyć się języka komunikacji zrozumiałego dla każdego. Filmy dla szerokiej publiczności są przy tym specyficznym kąskiem do zgryzienia, ponieważ są zaadresowane do mocno zróżnicowanej grupy odbiorców. Dlatego też postawiłem sobie za cel zrealizować opowiadanie ukierunkowane właśnie w
tę stronę”