Demiurg

Już w najbliższy weekend rozpoczynają się zdjęcia do filmu Demiurg, czyli najnowszego projektu Adama Nowaka. Za scenariusz będzie odpowiadał Marek Nowak, a opowieść z gatunku sci-fi (coś, w czym Adam Nowak czuje się najlepiej) ma zahaczyć podobnie jak w poprzednich obrazach reżysera Angel.A i (Nie)Sprawnej o wymiar bardzo ludzki. Twórca nie porzuca również dystopii, a w przypadku pracy nad Demiurgiem będzie mógł sobie pozwolić, dzięki większemu budżetowi, na zdecydowanie więcej.

Opis fabuły zdradza sam autor scenariusza, Marek Nowak.

Pojawienie się sztucznej inteligencji miało zwiastować dla ludzkości świetną przyszłość. Stało się jednak inaczej. Jedynymi beneficjentami nowych czasów zostały wielkie korporacje, które jako właściciele nowej technologii zaczęły w swoich rękach kumulować ogromne bogactwo. Ludzie masowo tracili pracę i środki do życia ponieważ byli zastępowani inteligentnymi robotami zwanymi androidami. Te nie mając żadnych praw pełniły rolę niewolników. Jednak z czasem zamiast godzić się ze swoim losem sprzymierzyły się z wykluczonymi ludźmi. Początkowe pokojowe protesty zamieniły się w regularne walki. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta. Do Aleksandra, twórcy sztucznej inteligencki przybywa Kowalski – wysłannik korporacji produkującej androidy. Razem mają wymyślić jak zapobiec rewolucji. Czy jednak tak funkcjonujący świat w ogóle da się ocalić?

W rolach głównych w Demiurgu zobaczymy Sebastiana Cybulskiego i Tomasza Sobczaka. Obaj panowie aktorzy współpracowali już z Adamem Nowakiem. Sebastian Cybulski wystąpił w roli Złomiarza i Klucznika w Angel.A, a Tomasz Sobczak zaliczył fantastyczny występy zarówno we wspomnianej Angel.A jak i w (Nie)Sprawnej. Sebastiana Cybulskiego oprócz tego, że możemy najczęściej słyszeć (to również aktor dubbingowy, a głos podkładał między innymi do postaci Anthony’ego Gilchrista w grze Cyberpunk 2077), to mogliśmy go zobaczyć w takich filmach jak Historia Roja, czy świetnym serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku. Tomasz Sobczak to aktor bardzo doświadczony i charyzmatyczny i po prawdzie to jego udziału jestem najbardziej ciekawy. Partnerować im będzie Magdalena Pierzynowska (modelka, tancerka w Teatr Wielki Opera Narodowa). Za oprawę wizualną odpowiada Michał Szymczak, również stały współpracownik reżysera. Muzykę skomponuje Alan Bucki.

 

Po napisach objął produkcję patronatem i będziemy informować na bieżąco o postępie prac.