Kraina Lovecrafta

Platforma HBO zaprezentowała zwiastun swojego nowego serialu Lovecraft Country (Kraina Lovecrafta). Pierwszy odcinek będziemy mogli zobaczyć dzień po premierze w Stanach Zjednoczonych, czyli 17 sierpnia. Pierwszy sezon opiewa na 10 epizodów.  Reżyserem pierwszego odcinka jest natomiast urodzony we Francji Yann Demange. Demange jest twórcą dwóch udanych pełnometrażowych obrazów, W potrzasku. Belfast ’71 i Kokainowego Ricka z  Matthew McConaugheyem.

Za produkcją Krainy Lovecrafta stoją dwie ważne persony nowego kina gatunkowego z Hollywood,  J.J. Abrams  i Jordan Peele. Jordan Peele jest również współtwórcą scenariusza. W rolach głównych zobaczymy Chase Browna, Aunjanue Ellis, Jonathana Majorsa, czy znaną między innymi z filmu Mad Max: Na drodze gniewu Abbey Lee. Ja jednak najbardziej cieszę się z występu Michaelq Kenneth Williamsa, czyli pamiętnego Omara z mistrzowskiego serialu Prawo ulicy. Scenariusz Krainy Lovecrafta oparty jest na powieści pod tym samym tytułem autorstwa Matta Ruffa.

Fabuła Krainy Lovecrafta opowiadać będzie o młodym Afroamerykaninie Atticusie Freemanie, który będzie poszukiwać ojca w Stanach Zjednoczonych z lat 50. Towarzyszyć mu będzie Letitia oraz wuj George. Do głosu dojdzie horror Lovercrafta, czyli potwory zestawione z rasistowskim terrorem. Bohaterowie będą musieli przezwyciężyć strach, wygarnąć haniebnej historii, stawić czoła temu co nadnaturalne i złu, które przychodzi prosto z ulicy.