Szczygieł – konkurs

Theo Decker cudem ratuje się z wybuchu. Z ruin muzeum wykrada niewielki, dziwnie fascynujący obraz. Ulubiony obraz matki, którą stracił w zamachu. Szczygieł będzie towarzyszył Theo w podróży: od ekskluzywnych apartamentów przy Park Avenue po rozpustę półświatka w Las Vegas. Przez zakurzony labirynt podupadającego nowojorskiego antykwariatu po ciemne zakątki Amsterdamu. Obraz, który początkowo jest dla Theo bezcennym skarbem, z czasem sprowadzi go do podziemia handlarzy sztuką i sprawi, że Theo znajdzie się w samym środku śmiertelnie niebezpiecznego, zaciskającego się kręgu. Szczygieł to epicka powieść, która łączy w sobie elementy zagadki kryminalnej i Bildungsroman. To klasyczna opowieść o utracie i obsesji, przetrwaniu i tworzeniu siebie od nowa, i o bezlitosnych kolejach losu. 

Szczygieł Donny Tarrt to największe wydarzenie literackie ostatnich lat – powieść zdobyła Nagrodę Pulitzera i Carnegie Medal, była nominowana do National Book Critics Circle Award i Baileys Women’s Prize, znalazła się na listach najlepszych powieści roku wielu opiniotwórczych mediów. Była bestsellerem w wielu krajach i sprzedała się do tej pory w ponad trzech milionach egzemplarzy.

Mam dla Was jeden egzemplarz książki Szczygieł. Szczegóły na temat tytułu znajdziecie tutaj. Jeżeli chcecie zdobyć książkę, odpowiedzcie proszę na pytanie:

Do obrazu czyjego autorstwa odnosi się tytuł powieści?

1. Książka ukazała się dzięki Wydawnictwu Znak
2. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Znak i autor niniejszego bloga.
3. Nagrodą są jest jeden egzemplarz książki Szczygieł dla jednej osoby.
4. Konkurs rozpoczyna się w dniu 11-11-2019 i kończy 25-11-2019 o godz. 23:59.
5. Odpowiedź na pytanie proszę wysłać mailem na adres kontakt@ponapisach.pl. W temacie wiadomości proszę wpisać “Szczygieł”. Nagrodę rozlosuję wśród poprawnych odpowiedzi.
6. Zwycięzcę powiadomię mailowo w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu. Na maila zwrotnego z adresem będę czekał 7 dni. Wysyłka tylko na terenie Polski.
7. Za wysyłkę odpowiada wydawnictwo.
8. Zachęcam do udziału

 

EDIT/ Zwycięski mail przyszedł z adresu: to******woda@gmail.com