Ciemny kryształ – KONKURS

Na planecie Thra przez setki lat panował spokój, a krainą rządzili mądrzy i dobrzy UrSkeksowie. Swoją moc czerpali z mieniącego się jasnym blaskiem kryształu. Ład i porządek trwałyby zapewne wiecznie, gdyby nie ciekawość i pycha. Kryształ rozpadł się, lud UrSkeksów przepadł, a na ich miejscu pojawili się szlachetni Mistycy i okrutni Skeksowie. Dobro i zło pod postacią dwóch ras trwa niezmiennie od tysięcy lat, a Skeksowie robią wszystko, by sprawować rządy jak najdłużej. Pojawia się jednak nadzieja na odmianę losu planety. Zbliża się koniunkcja trzech słońc, a ostatni potomek z rasy Gelfingów, Jen, wychowywany przez Mistyków może wypełnić swoje przeznaczenie. Musi znaleźć fragment kryształu, udać się z nim do zamku, w którym są Skeksowie i połączyć rozbity przed laty kruszec.

Mam dla Was wydanie Ciemnego kryształu na płycie blu-ray. Nowiutkie, zafoliowane, z polskimi napisami i masą ciekawych dodatków (usunięte sceny, komentarz Briana Frouda, storyboard, dokument The World of the Dark Crystal, galerie z fotosami, sceny z oryginalnym językiem Skeksów z wprowadzeniem scenarzysty Davida Odella) ). Zadanie jest proste. Jeżeli macie ochotę wzbogacić swoją kolekcje filmów o takie wydanie Ciemnego kryształu, odpowiedzcie proszę na pytanie:

Podaj imię postaci, u której Jen odnalazł fragment kryształu. 

1. Organizatorem konkursu jest autor niniejszego bloga.
2. Nagrodą jest Ciemny kryształ na blu-ray.
3. Konkurs rozpoczyna się w dniu 30-08-2019 i kończy 06-09-2019 o godz. 23:59.
4. Odpowiedź na pytanie proszę wysłać mailem na adres kontakt@ponapisach.pl. W temacie wiadomości proszę wpisać “Ciemny kryształ”.
5. Zwycięzcę wylosuję spośród poprawnych odpowiedzi i powiadomię mailowo w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu. Na maila zwrotnego z adresem będę czekał 7 dni. Wysyłka tylko na terenie Polski.
6. Zachęcam do udziału

 

/EDIT zwycięzcą zostaje osoba, która wysłała maila z 

 

ada*****czynski1@wp.pl