Barry Lyndon – patronat

„Od czasów Adama nie było chyba na tym świecie żadnej intrygi, za którą nie stałaby kobieta. Od samego powstania naszej rodziny (a musiało to być bardzo blisko czasów Adama – tak stara, majestatyczna i znamienita jest rodzina Barrych, o czym zresztą wszyscy doskonale wiedzą) kobiety odgrywały istotną rolę w jej losach.” 

Redmond Barry z Bally Barry urodził się w nobliwej, ale podupadłej rodzinie. Sam jednak uważa się za gentlemana. Za namową matki uczy się dworskich obyczajów i władania bronią. Jednak z przedmiotami bardziej wymagającymi, takimi jak łacina, idzie mu zdecydowanie gorzej. Jest facetem o wybujałym temperamencie, który zakochuje się do szaleństwa w kuzynce Norze. Ona, niestety, jako panna starsza o kilka lat od Redmonda, szuka kogoś innego… kto byłby gotów spłacić jej rodzinne długi.

Barry Lyndon to powieść łotrzykowska, po raz pierwszy opublikowana w formie serialu prasowego w 1844 roku. W Polsce ukazuje się po raz pierwszy! Na jej podstawie Stanley Kubrick nakręcił nagrodzony czterema Oskarami.

Miło mi poinformować, że blog 'Po napisach’ objął patronatem medialnym kolejną powieść. Działania patronackie obejmą również recenzje i konkursy. W tym i ten, w którym jeden egzemplarz wylosuję wśród subskrybentów newslettera. Także wiecie co robić 🙂 Tymczasem powieść możecie znaleźć już na stronie wydawnictwa REPLIKA.