Siedem minut po północy – patronat

Niezmiernie miło mi oznajmić, że objąłem patronatem medialnym nowe wydanie powieści Siedem minut po północy autorstwa Patricka Nessa. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc. W związku z powyższym spodziewajcie się w najbliższym czasie recenzji i konkursów, gdzie nagrodą będą właśnie egzemplarze wspomnianego tytułu. A przed nami jeszcze premiera kinowa! O czym właściwie jest Siedem minut po północy?

Wyjątkowa opowieść o miłości i stracie, o chłopcu, który musi stawić czoła prawdzie oraz potworach, które czasami goszczą w naszym życiu zmieniając je na zawsze. Odważna, pełna czarnego humoru, głęboko poruszająca opowieść o chłopcu, jego ciężko chorej matce i niezapowiedzianym, potwornym gościu. Jest siedem minut po północy, gdy trzynastoletni Conor budzi się i odkrywa, że za oknem jego sypialni czai się potwór. Jednak to nie tego potwora Conor się spodziewał – sądził, że odwiedzi go raczej ten z dręczącego go koszmaru, powtarzającego się niemal każdej nocy od dnia, kiedy matka chłopca rozpoczęła leczenie. Potwór z jego podwórka jest inny – sędziwy. I dziki. I chce czegoś od Conora. Czegoś niebezpiecznego i przerażającego. Żąda prawdy.

Wierzę, że słowa wydawcy potwierdzą się na kartach powieści.

siedem-minut_okladka-filmowa

Na podstawie ostatniego pomysłu wielokrotnie nagradzanej pisarki Siobhan Dowd – która zmarła na raka i nie mogła sama napisać tej historii – Patrick Ness stworzył przejmującą powieść o nieszczęściu i stracie, a także o potworach: tych realnych i tych wyobrażonych.

Tytuł: Siedem minut po północy
Tytuł oryginału: A Monster Calls
Autor: Patrick Ness
Format: 130×197
Objętość: 212 stron
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Marcin Kiszela