The Duel (2016)

Chyba już nie ma co pisać o tym, że western wraca do łask. Po prawdzie, to piszą to wszyscy od kilku miesięcy. Western już do łask wrócił,  co więcej, hula sobie w najlepsze. Oby tylko gościł częściej na naszych rodzimych salach kinowych.

I oto pojawia się kolejny.

d91cbc41

The Duel, który można znaleźć również pod nazwą By Way of Helena (chyba bardziej intrygujący), a który to wyskoczył ze zwiastunem jak filip z konopi. I tym trzeba się podzielić!

Zapowiada się bowiem mocny seans. Reżyseruje Australijczyk Kieran Darcy-Smith, który ma na koncie zaledwie kilka krótkometrażówek oraz jeden pełnometrażowy Wish You Were Here (2012) z Joelem Edgertonem. Kierana możecie również kojarzyć jako aktora. Ma na koncie kilkadziesiąt ról, w tym w filmie szczególnie dla mnie ważnym – w Królestwie zwierząt (2010) Johna Harropa.

By Way of Helena to opowieść o śledztwie w sprawie serii  niewyjaśnionych śmierci w tytułowym miasteczku, Helenie. W roli głównej zobaczymy Emory Cohena, który wypadł świetnie w zeszłorocznym Brooklynie. Liama Hemswortha, za którym niestety nie przepadam, oraz Woody’ego Harrelsona, który wygląda jeszcze groźniej niż zwykle. Za scenariusz odpowiada Matt Cook, który wcześniej pracował przy Triple 9. Podstawy poruszania się po ciemnej stronie filmowych skryptów ma więc opanowane.

Komentując poniższy zwiastun mogę napisać jedno. Czekam!