Message from the King (2016)

Message from the King, czyli kolejny film Fabrice’a Du Welza zapowiada się jako ostre kino zemsty (mam nadzieję).

Oto tajemniczy Jacob King (Chadwick Boseman) przylatuje z południowej Afryki do Los Angeles by pomścić śmierć swojej siostry. Za scenariusz odpowiadają Stephen Cornwell i Oliver Butcher, którzy pracowali już razem przy filmie Unknown (2011) z Liamem Neesonem.  Mocnym punktem filmu są aktorzy, a obsadzenie w roli głównej Boseman’a daje nadzieję na to, że tytuł trafi do szerokiej dystrybucji, a być może zagości nawet u nas w kinach!  Dlaczego? Otóż Chadwick Boseman wciela się w rolę Black Panther ze stajni Marvela, a premiera tegoż jest zapowiadana na 2018 rok. Termin odległy, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zaangażowani w takie projekty aktorzy są już teraz pod czujnym okiem mediów.  Oczywiście wszystkie filmy, seriale, reklamy etc. które będą kręcić do czasu premiery wysokobudżetowego blockbustera również będą odpowiednio nagłaśniane. Lecz nie tylko Boseman jest tutaj warty uwagi. Śliczna Teresa Palmer, kozaczący jeszcze na świeżo w High-Rise Luke Evans, i Alfred Molina zwiastują bardzo dobrze aktorsko prowadzonych bohaterów.  Pani Palmer może częściej lepiej wygląda niż gra, ale to ma być twarde męskie kino, więc i oko trzeba czasem na czymś zawiesić.

Totalnym zaskoczeniem i miłą niespodzianką jest angaż kobiecego operatora, naszej rodaczki Moniki Lenczewskiej (Monika była operatorem do zeszłorocznego Obcego Nieba Dariusza Gajewskiego).  Z jednej strony cieszy to bardzo, z drugiej strony przyzwyczailiśmy się już do Benoîta Debiego jako stałego współpracownika Du Welza, prawda?

Muzykę do Wiadomości od Króla komponuje Matthias Weber. Człowiek związany przede wszystkim z telewizją. Niemniej nie umniejszajmy talentu niemieckiemu kompozytorowi. Fabrice Du Welz to konkretny człowiek i z pewnością naprowadzi Webera na swoją stylistykę. Oby jak najmroczniejszą. Rzućcie jeszcze okiem na kilka kadrów.

message from the king

message from the king

message from the king

message from the king

message from the king

message from the king

message from the king

message from the king 9

Obróbka materiału dźwiękowego w studiu w Los Angeles.

message from the king

Aha… Fabrice potwierdził, że premiera Message from the King będzie miała miejsce na tegorocznym Toronto International Film Festival we wrześniu. No i zachęcam do zapoznania się z poprzednim filmem niepokornego Francuza – Colt 45