Diuna 2 na 4K UHD™, BLU-RAY™ I DVD

Arcydzieło, kino totalne, dzieło absolutne, film perfekcyjny: Diuna: Część druga już 25 maja zadebiutuje na 4K UHD™, Blu-ray™, DVD oraz w limitowanych wydaniach 4K UHD Steelbook i Blu-ray™ Steelbook, a także w wydaniach Diuna. Kolekcja 2 filmów na Blu-ray™ i DVD!

W tej nowej ekranizacji Diuny, Franka Herberta, zagłębiamy się w mesjanistyczną misję Paula Atrydy, który łączy siły z Chani i Fremenami, chcąc zemścić się na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Paul, zmuszony do wyboru między miłością życia, a losem wszechświata, stara się zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.

Nowy film Warner Bros. Pictures to wyczekiwana kontynuacja nagrodzonego sześcioma Oscarami® filmu Diuna z 2021 roku. Ta epicka historia jest adaptacją bestsellerowej powieści Franka Herberta Diuna, do której powracają gwiazdy poprzedniej części filmu: nominowany do Oscara® Timothée Chalamet (Wonka, Tamte dni, tamte noce), Zendaya (Spider-Man: Bez drogi do domu, Euforia), Rebecca Ferguson (Mission: Impossible – Dead Reckoning), nominowany do Oscara® Josh Brolin (Avengers: Koniec gry), nominowany do Oscara® Austin Butler (Elvis), nominowana do Oscara® Florence Pugh (Czarna wdowa, Małe kobietki), Dave Bautista (Strażnicy Galaktyki, Thor: Miłość i grom), laureat Oscara® Christopher Walken (Łowca jeleni), Léa Seydoux (seria James Bond), Stellan Skarsgård (filmy Mamma Mia!, Avengers: Czas Ultrona), a także nominowana do Oscara® Charlotte Rampling (45 lat, Assassin’s Creed) i zdobywca Oscara® Javierem Bardemem (To nie jest kraj dla starych ludzi).

 

Denis Villeneuve, czołowy wizjoner współczesnego kina, twórca takich filmów jak Nowy początek, czy Blade Runner 2049, wyreżyserował kontynuację Diuny w oparciu o scenariusz, który napisali wspólnie z Jonem Spaihtsem na podstawie powieści Herberta. Do pracy nad filmem Villeneuve zaangażował dobrze sobie znaną ze współpracy nad poprzednią częścią ekipę. Nagrodzeni Oscarami® za Diunę twórcy powracają, by jeszcze wyżej podnieść ustanowioną poprzednim filmem poprzeczkę. Twórcą zdjęć ponownie jest Greig Fraser, za scenografię odpowiada Patrice Vermette, za montaż: Joe Walker. Zespołowi od efektów specjalnych przewodniczy Paul Lambert, kostiumografką jest Jacqueline West, a muzykę skomponował doskonale znany laureat dwóch Oscarów® (w tym jednego za Diunę) Hans Zimmer. Zespół dodatkowo powiększył się o laureata aż czterech Oscarów® za montaż dźwięku – Richarda Kinga.

Nowość, Diuna: Część druga Denisa Villeneuve’a kontynuuje historię z poprzedniego filmu, ale podnosi stawkę, oferując zupełnie nowe doświadczenia. Akcja filmu przenosi się na jeszcze większą niż dotychczas skalę dzięki oszałamiającym zdjęciom i niesamowitym sekwencjom akcji. Niezwykłe bogactwo książkowego świata Herbeta zostało przeniesione na ekran w najlepszy możliwy sposób, a złożona psychologia bohaterów daje doskonałą okazję każdej z plejady aktorskich gwiazd by błyszczeć na ekranie. Diuna: Część druga to dzieło kompletne, do którego będziemy wracać przez lata.

 

Nowość 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD – film Diuna: Część druga już 25 maja ukaże się na płytach również w kolekcjonerskich, limitowanych wydaniach Blu-ray™ Steelbook i 4K UHD™ Steelbook, a także w specjalnych wydaniach Blu-ray™ i DVD zawierających dwa filmy z serii Diuna.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIACH 4K UHD™ I BLU-RAY™:

 • Tworzenie świata Fremenów
 • Nauka języka Chakobsa
 • Jazda na czerwiach
 • Głębiej w pustynię
 • Dźwięki Diuny
 • I jeszcze więcej!

DODATKI SPECJALNE W KOLEKCJI DWÓCH FILMÓW DIUNA NA BLU-RAY™:

 • Arystokratyczne rody
 • Za kulisami Diuny
 • Tworzenie świata Fremenów
 • Nauka języka Chakobsa
 • Jazda na czerwiach
 • Głębiej w pustynię
 • Dźwięki Diuny
 • I jeszcze więcej!

Diuna 2