Tumblr Instagram Facebook Twitter
NAJNOWSZE LOSOWE
STREFA VHS

Sonic 2: Szybki jak błyskawica – zapowiedź

Ekranizacje gier komputerowych, uwielbiamy je, prawda? Piszę trochę z przekąsem, ale po prawdzie, na tym rynku, efekt jest przeważnie taki sam, czyli kiepski. I gdy wypadałoby się producentom zastanowić, czy kierunek, który nak uparcie obierają ma sens, ci sami producenci brną dalej. Jednak to pytania retoryczne, bo wszystko, co przynosi dochód, ma sens. Natomiast  pierwszy Sonic: Szybki jak błyskawica dochód przyniósł całkiem spory…

Po sukcesie pierwszego filmu Paramount Pictures ogłosiło kontynuację w maju 2020 roku, Jeff Fowler powrócił jako reżyser, Casey i Josh Miller jako scenarzyści, a Schwartz, Carrey i reszta obsady powtórzą swoje role z poprzedniego filmu. Filmowanie odbywało się od marca do czerwca 2021 roku w Vancouver i na Hawajach. Sam rozwój filmu rozpoczął się od entuzjastycznego nastawienia odtwórców głównych ról, w tym Jima Carreya. Aktor wyraził zainteresowanie udziałem w sequelu, czując, że jego postać, czarny charakter, dr Robotnik, może zostać rozszerzony w sequelu: „Nie miałbym nic przeciwko zrobieniu kolejnego filmu z tego świata, ponieważ było przy tym wiele frajdy. Przede wszystkim zabawa i prawdziwe wyzwanie, aby spróbować przekonać ludzi, że mam trzycyfrowe IQ.”

Cały film Sonic 2: Szybki jak błyskawica został wprowadzony do kin 30 marca 2022 roku na kilku rynkach, a w Stanach Zjednoczonych miał premierę 8 kwietnia dzięki Paramount Pictures i Sega Sammy Group. Krytycy chwalili sekwencje akcji, występy aktorów i humor, ale krytykowali scenariusz, czas trwania i tempo. Na całym świecie obraz zarobił ponad 324 miliony dolarów, stając się najbardziej dochodowym filmem o grach wideo w Stanach Zjednoczonych i szóstym najbardziej dochodowym filmem 2022 roku. Trwają prace nad trzecim filmem oraz serią spin-off skupiającą się na Knuckles. Tutaj możesz sprawdzić gdzie obejrzeć film.

Historia w Sonic 2: Szybki jak błyskawica.

Fabuła nie jest zbytnio wymyślna, ale nie o to przecież chodzi w ekranizacjach gier video. Osiem miesięcy po pokonaniu Doktora Robotnika i zaadoptowaniu go przez Toma i Maddie Wachowskich jako ich syna, Sonic  próbuje pomóc społeczeństwu jako strażnik, ale z niewielkim sukcesem. Tom radzi Sonicowi, aby zachował cierpliwość w dniu, w którym jego moce będą potrzebne, zanim on i Maddie wyjadą na ślub jej siostry Rachel na Hawaje. Sonic zostaje zaatakowany przez Robotnika, który powrócił z pomocą Knuckles.

Dalsze plany.

Ciekawostką jest to, że  w lutym 2022 Sega of America i Paramount Pictures potwierdziły, że Sonic 3: Szybki jak błyskawica i seria spin-off Knuckles są już w fazie rozwoju. Problem polega na tym, że Jim Carrey ogłosił w kwietniu, że rozważa wycofanie się z aktorstwa. Moritz i Ascher potwierdzili, że jego rola jako dr Robotnika nie zostanie przekształcona w żadnych kontynuacjach, jeśli zrealizuje swoje plany emerytalne, chociaż pozostali pełni nadziei że mogliby opracować scenariusz wystarczająco dobry, aby Carrey powrócił do aktorstwa, choćby dla tej jednej jedynej roli.