Tumblr Instagram Facebook Twitter
NAJNOWSZE LOSOWE
STREFA VHS

Doktor Strange w multiwersum obłędu – zapowiedź

Trzeba przyznać, że rozwój projektu poszedł bardzo szybko. Nic zresztą w tym dziwnego, bo taki potentat jak MARVEL ma już doskonale rozpracowany system tworzenia sequeli, a plan jest już ustalony na dekadę naprzód. Pierwsza wzmianka padła już w 2016 roku, kiedy to producent, reżyser i scenarzysta pierwszego Doktora Strange Scott Derrickson poinformował fanów, że ma pomysł na sequel.

Cały film Doktor Strange w multiwersum obłędu wyprodukowany przez Marvel Studios i dystrybuowany przez Walt Disney Studios Motion Pictures, jest kontynuacją filmu Doktor Strange z 2016 roku.  Film wyreżyserował zasłużony dla świata horroru Sam Raimi, według scenariusza Michaela Waldrona, a w roli Stephena Strange występuje Benedict Cumberbatch.

Doktor Strange w multiwersum obłędu miał swoją premierę w Dolby Theatre w Hollywood 2 maja 2022 roku, a 6 maja ukaże się w Stanach Zjednoczonych jako część czwartej fazy MCU (sprawdź gdzie obejrzeć). Film otrzymał ogólnie pozytywne recenzje od krytyków, którzy podkreślali dobrą reżyserię Raimiego, występy obsady, efekt wizualny, wagę emocjonalną, element horroru i muzykę Elfmana. Fabuła wiąże się ściśle z rozwojem kolejnej fazy MCU w uniwersum, a nawet multiwersum Marvela.  Kilka miesięcy po wydarzeniach z Spider-Man: Bez drogi do domu z 2021 roku dr Stephen Strange, z pomocą zarówno starych, jak i nowych mistycznych sojuszników, podróżuje do wieloświatach, aby zmierzyć się z tajemniczym nowym przeciwnikiem. To z pewnością dopracowane w najmniejszych szczegółach produkcja, za którą stoi cała rzesza utalentowanych ludzi.

Oczekiwania widzów.

Zwiastun został wyemitowany podczas Super Bowl LVI 13 lutego 2022 roku, a pełnometrażowy zwiastun zadebiutował w tym samym momencie w sieci. Już wówczas odbiór był hurraoptymistyczny. Justin Carter z portalu Gizmodo podkreślił, że zapowiedź kontynuowała „wizualnie trippy”, czyli podejście z pierwszego filmu do alternatywnych wymiarów, dodając więcej elementów horroru. Devan Coggan z Entertainment Weekly również uznał, że zwiastun był „niepokojący” i dodał, że „wydaje się mieć więcej wspólnego z kultowymi horrorami Raimiego”. Przyznajcie, że to dobrze wróży.

Garść pozytywnej krytyki

Na stronie zbierającej recenzje Rotten Tomatoes aż 81 % ze 140 recenzji krytyków jest pozytywnych, ze średnią oceną 6,70/10. Główni  informatorzy na stronie na stronie głoszą, że ”„Doktor Strange w multiwersum obłędu” doskonale pracuje pod ciężarem rozrastającego się MCU, ale charakterystyczny kierunek Sama Raimiego rzuca bardzo zabawny ton”. Natomiast ma Metacritic, portalu o tym samym profilu, który używa średniej ważonej, przyznano filmowi wynik 63 na 100 punktów na podstawie 41 krytyków, wskazując „ogólnie przychylne recenzje”.