Tumblr Instagram Facebook Twitter
NAJNOWSZE LOSOWE
STREFA VHS

Filmy dla miłośników gier

Filmy o grach wideo nie należą być może do najlepszych produkcji, jakie możemy znaleźć na świecie, ale nie oznacza to, że nie znajdziemy kilku wyjątków od reguły. Zwłaszcza w ostatnim czasie wydaje się, że filmy o grach idą w lepszą stronę, ale może to też być tylko nasza wyobraźnia. Nasza lista filmów zawiera tylko te produkcje, które przede wszystkim warto obejrzeć. Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z tymi propozycjami, dobrze będzie nadrobić zaległości.

Postacie z gier w innych branżach rozrywki

Ogólnie rzecz ujmując, wykorzystywanie popularnych postaci z gier jest trendem, który nie znajdziemy tylko i wyłącznie w świecie kinematografii. Od czasu do czasu na rynku pojawiają się bowiem przykładowo książki, w których znajdziemy rozbudowane historie naszych ulubionych postaci z gier. Nie jest to wszystko, gdyż nawet w świecie kasyn online znaleźć możemy automaty tytułowane daną grą wideo lub wzorowane na niej. Jeśli szukacie czegoś, co da wam zbliżony klimat do Waszych ulubionych gier, przejrzyjcie ofertę online casino NeonVegas. Alternatywnie, możecie wypróbować pozostałe dostępne gry online.

Gry komputerowe przebijają się do naszych codziennych żyć także na inne sposoby. Za przykład niech posłużą figurki, które sprzedawane są bardzo często przez twórców gier wideo. Do tego dochodzą plakaty i innego rodzaju elementy estetyczne, w tym także dekoracyjne lub stanowiące wyposażenie wnętrza. Gry wideo to także kreskówki i anime, które nierzadko służą jako rozbudowanie historii poznanych w świecie danej franczyzy. Zostańmy jednak w świecie filmów, a poniżej zamieszczamy najbardziej interesujące produkcje.

Najlepsze filmy oparte na grach wideo

Jakimi zasadami kierowaliśmy się przy wyborze? Po pierwsze, każdy z filmów, który zamieściliśmy w naszej liście musi być oparty na konkretnym tytule gry. Nie może to być luźna adaptacja, która tylko ogólnie nawiązuje do świata gier. Nie tracimy też czasu na filmy, które nie odznaczają się odpowiednią jakością, gdyż takich zdecydowanie nie brakuje. Jednocześnie mamy nadzieję, że obecne czasy są wstępem do zakończenia ery słabych adaptacji gier wideo, a przedstawione przez nas propozycje mają być tego przykładami. Sprawdź, które filmy oparte na grach wideo warto zobaczyć!

Assassin’s Creed (2016)

Ten film powstał w nadziei, że filmy z gier wideo będą znajdować się na ustach miłośników kinematografii znacznie częściej, niż poprzednio. Rzeczywiście udało się to osiągnąć w pewnym stopniu, ponieważ Assasin’s Creed wylądowało na pewien okres w centrum uwagi. Podczas gdy inne filmy z tej ery zostały ignorowane ze względu na swoją dziwaczność, brak spójności i ogólnie niską jakość, Assassin’s Creed starał się naprawić dobre imię filmów o grach.

Assassin’s Creed to film, który przyciąga do siebie za sprawą kilku gwiazd filmowych, z których najbardziej znaną jest Michael Fassbender (aktor występował między innymi w roli młodego Magneto w filmie X-Men: Pierwsza Klasa). Oczywiście, reklamowanie filmu popularnymi twarzami kończyło się w przeszłości różnie, dlatego nie jest to gwarant jakości sam w sobie. Nie da się jednak ukryć, że aktorzy podołali zadaniu i sprawdzili się w swoich rolach co najmniej przyzwoicie. Problem tkwił w fabule, która była niezbyt dobrze zaplanowana, a także scenach akcji, które mogły być nieco lepsze. Mimo to, film daje radę i na pewno jest większym zaskoczeniem, niż można by się początkowo spodziewać.

Tomb Raider (2018)

Lara Croft to jedna z najbardziej popularnych postaci w świecie gier – i to nie tylko kobiecych postaci. Seria jest z nami już od przeszło dwudziestu lat, a stworzenie filmu zostało zainspirowane zrestartowanej serii grą z 2013 roku. Sukces tego dzieła był znaczący, dlatego twórcy stwierdzili, że być może nadszedł czas na stworzenie wysokiej jakości filmu o przygodach młodej Lary.

Jak to wypadło w praniu? Według nas było nieźle, a to już spore wyróżnienie, jeśli chodzi o filmy oparte na grach. Szczególnie warto pochwalić tutaj Alicię Vikander, która sprawdziła się w roli Lary Croft i nie zawiodła oczekiwań fanów. Film ma też niezłe zdjęcia, ale jak to w przypadku tego rodzaju produkcji najczęściej bywa, zabrakło dobrze poprowadzonej fabuły oraz nieco większego budżetu na akcję.

Detektyw Pikachu (2019)

Nie ma co ukrywać, Detektyw Pikachu to zdecydowanie najlepszy film oparty na grach wideo ostatnich lat, a być może nawet najlepszy taki film w historii. Mimo to, od razu przyhamujemy Wasz ewentualny hurraoptymizm, film jest po prostu dobry, dlatego nie oczekujcie arcydzieła. Tyle tylko, że „po prostu dobry film” w świecie adaptacji gier wideo to wciąż niebywała rzadkość.

Detektyw Pikachu daje radę za sprawą Ryana Reynoldsa, znanego przede wszystkim jako odtwórca Deadpoola, przyjemnych i żartobliwych dialogów, a także zaskakująco dużej ilości pokemonów w filmie. Zdjęcia też stoją na dobrym poziomie, a o fabule powiemy tylko tyle, że jest łatwostrawna. Spróbujcie obejrzeć, bo jest to naprawdę udana produkcja.