Angel.A

Nasz świat w przyszłości po raz kolejny jawi się w ponurych barwach. Kontrolę nad życiem przejęły korporacje, nieczułe w swoim podejściu do egzystencji. To również świat, gdzie sztuczna inteligencja zostaje w pełni wykorzystywana w służebnej roli wobec człowieka. Roboty pełniąc pokornie swoje funkcje idealnie wpisują się w dystopijny krajobraz za oknami. Angel.A to krótkometrażowy film sci-fi zanurzony w stylistyce cyberpunku. Po brzegi. Fabuła będzie dotyczyć androida – kobiety – ANGEL model A. W jej pamięci pozostały wspomnienia zmarłej dziewczyny, a stwórca odciął jej protokoły bezpieczeństwa. Wyjątkowa, bo myśląca, musi uciekać spod jarzma korporacji.

Przychodzi taki czas, gdy ludzie rzucają wszystko i podążają za pasją. Ok, ci konkretni ludzie wszystkiego nie rzucili (mam nadzieję :), ale oddali się pasji z pełną werwą.

Hubert Bąk, reżyser – Absolwent Lubuskiej Szkoły Telewizji i Filmu w Zielonej Górze. Filmowiec, fotograf, laureat nagród literackich. Michał Szymczak, założyciel NoLimitsFX, firmy, która specjalizuje się w tworzeniu efektów specjalnych (Miasto 44, Yuma, Hiszpanka i wiele, wiele innych), tutaj jako operator. Adam Nowak, pomysłodawca, producent, montażysta, od 10 lat pracuje dla telewizji, twórca efektów specjalnych przy kampaniach reklamowych.

Termin zdjęć jest już zaplanowany i kończą się na początku czerwca. Ekipa ciężko pracuje, między innymi pod okiem Borysa Czyhina, choreografa walk. Wierzę, że to będzie udana produkcja i będę Was informować na bieżąco z postępu prac! Tym samym chciałbym serdecznie poinformować, że blog ’Po napisach’ objął tytuł patronatem medialnym. Na dzień dzisiejszy najważniejsze jest poniższe wezwanie do działania. W kolejnych postach zerkniemy za kulisy produkcji. Odsyłam również na fanpejdż filmu

Pomimo tego, że Angel.A wskoczyła już na tory realizacyjne, twórcy nie chcą zatrzymać się tam, gdzie jest linia mety. Ruszyła więc kampania na portalu Polak potrafi, gdzie ekipa wystosowała apel – zbiórkę, na rzeczy, które mogą wzbogacić film o dodatkowe elementy.

„Filmy kosztują, a zwłaszcza filmy sci-fiction. Efekty specjalne też i to nie mało 🙁 Początkowo wszystkie koszta chcieliśmy pokryć z własnej kieszeni. I pokryliśmy ich znaczną część, jednak aby film mógł wyglądać tak jak to sobie wymarzyliśmy potrzebujemy wsparcia. Zebrane pieniądze przeznaczymy przede wszystkim na mastering dźwięku. Jak oglądacie polski film to myślicie sobie: „przydałyby się napisy bo nie słychać co aktorzy mówią”? My też tak myślimy – i to w przypadku większości polskich produkcji. Chcemy by nasz film nie drażnił nikogo kiepskim dźwiękiem, a to wymaga zatrudnienia wyspecjalizowanej firmy. A to z kolej generuje koszta. Dodatkowo potrzebujemy wsparcia finansowego na transport do oddających klimat filmu lokacji. następnie modele 3D wysokiej jakości. Dotychczas sami pokrywaliśmy koszty związane z ich zakupem, ale budżet zaczął gwałtownie topnieć. Ostatnim rzeczą na która zbieramy jest wynajem dużego agregatu prądotwórczego potrzebnego do oświetlenia nocnych zdjęć. Do tego dochodzi scenografia i kostiumy. Uważamy, że nasza opowieść jest warta tego by ja opowiedzieć dobrze, ale nie zrobimy tego bez waszej pomocy.”