‚Po napisach’ wyrosło z miłości do kina i działa od prawie trzech lat. Dotychczas na platformie blogger, teraz tutaj, niezmiennie o tym samym: o filmowych pasjach i odkryciach. Cały czas obok premier kinowych z czysto mainstreamowych nurtów będziemy brodzić w odmętach produkcji mniej znanych. Nie będzie żadnego ograniczania się gatunkowego. Recenzje i teksty wyłamują się tutaj z jakichkolwiek ram akademickich. Nie tłumaczę się, lecz informuję o tym, ponieważ klasycznych recenzji tu nie uświadczycie. Idę wciąż podług pisania prosto z serca. Strona ta będzie wciąż rozbudowywana, jednak będzie znacząco odbiegać od typowo filmowych stron. Dlaczego? Będę łączyć to, co nowe, z tym, co stare. Uważam, że tylko w ten sposób można zarazić widzów tym, czego nie znali.

Wypadałoby wyjaśnić na jakiej zasadzie oceniam filmy. Poruszam się po dziesięciostopniowej skali ocen (na portalach, gdzie zdarzy mi się publikować, muszę wyciągać średnią  :/ ).

System prezentuję poniżej. Użytkownicy i bywalcy Filmwebu mogą zobaczyć, że podpisy pod poszczególną ilością gwiazdek są u mnie takie same. Zgadza się, bo co by nie mówić o wspomnianym portalu (sam uważam go za kobyłę, która rozrosła się, wybuchła i nie ma kto tego posprzątać), to skala ocen jest dobra. Zatem:

 

system ocen

 

Filmy, które zasłużyły na „petardę” będą obnosić się tylko z tą petardą. Będą zatem pozbawione klasycznej oceny w systemie gwiazdek. Jeżeli chodzi o odbiór obrazu, który zasłużył na takie odznaczenie, tutaj nic się nie zmieniło. „Petarda” to seans intensywny, niekoniecznie kojarzony z arcydziełem. Jednak na tyle zaskakujący, że zamiast oceny będzie „nosić” taki emblemat. Jeżeli jednak rozpaczliwie chcielibyście wiedzieć, czy dana „petarda” to film niezły, czy bardzo dobry, to prócz przeczytania recenzji, z której powinno to wynikać 🙂 odsyłam na portal Filmweb, gdzie dany tytuł oceniłem według tamtejszej skali dziesięciostopniowej.

Jeżeli chciałbyś się ze mną skontaktować lub nawiązać współpracę, napisz na: kontakt@ponapisach.pl . Po więcej informacji odsyłam TUTAJ

Zapraszam również na konfrontację z moimi profilami podanymi w linkach poniżej. Jeżeli jakiś szperacz odnajdzie na którymś ocenę różniącą się o oczko od tej podanej na blogu, trudno. Gusta się zmieniają. Film oceniony rok temu może mieć teraz inną ocenę. Zresztą… mam prawo zasłaniać już się wiekiem i niepamięcią :).

PROFILE imdbPROFILE filmweb

 

 

 

 

 

 

Wszelkie pytania proszę kierować na kontakt@ponapisach.pl